Osman Elvan

İmplantoloji ve Cerrahi

Osman Elvan, 1964 senesinde Karaman’ ın Ermenek ilçesinde doğmuştur. 1986 yılında Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinden mezun oldu.

1992 – 1994 yılları arasında Konya / Selçuklu ilçesi Diş Hekimleri Odası Temsilciliği yaptı. 1994 – 1998 yılları arasında iki dönem Konya – Karaman – Aksaray Diş Hekimleri Odası Yönetim kurulu Üyeliği yaptı. 1998 – 2002 yılları arasında iki dönem Konya – Karaman – Aksaray DişHekimleri Odası Başkanlığı yaptı. 1989 senesinde Türk Oral İmplantoloji Derneği kurulumunda aktif rol aldı.

İmplant cerrahisi konusunda Türkiye’ de yapılan ilk implant vakalarından birisi kendisine ait olmakla birlikte, ilgili cerrahi işlemi 1992 senesinde gerçekleştirdi. Tedavi ettiği hastası hali hazırda ilgili protez ve implantını sağlıklı bir şekilde kullanmaya devam etmekte olup hastanın düzenli takibi hala yapılmakta ve kayıtları aktif olarak tutulmaya devam etmektedir. Takip eden yıllarda Amerika Birleşik Devletleri’nden belli başlı özel Diş Polikliniklerinden cerrahi alanında çalışması adına teklif gelmiş olup, o yıllarda ilgili teklifleri kabul etmemiştir. 2000 senesinden itibaren muayene ettiği ve tedavilerini gerçekleştirdiği tüm hastalarının tedavi görüntüleri, planlamaları, yapılan işlemleri ve tüm detayları günümüze kadar arşivlenmiş olup hala aktif bir şekilde zenginleşmeye devam etmektedir.

Osman Elvan, 34 senelik hekimlik hayatında Amerika, İngiltere, Almanya, Hollanda, İsviçre, Avusturya gibi bir çok ülkede ve yurt içinde 200’ ün üzerinde bilimsel kongre ve eğitim programlarına katıldı ve eğitimler verdi. 2004 senesinde kendisine Amerika Birleşik Devletleri’nde ICOI ( International Congress of Oral Implantologists ) tarafından ‘ Diplomate ’ ve ‘ Fellow ‘ belgesi verildi. Dental fobi sahibi olan hastalarda aktif olarak Hipnoz uygulamaları yapmakta olup NLP uygulayıcısıdır. Hali hazırda kendisinin önderliğinde, ekibi ile beraber Özel Elvandent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nde aktif olarak hekimlik hayatına devam etmektedir.